Doç. Dr. Yalçın İzbul

PRACTICAL ENGLISH FOR TURKS

YAHOO Uluslararası İngilizce Öğretim Grupları DÜNYA BİRİNCİSİ !!

December 24th, 2003

Supplement # 073-a

 

 

 

                                  WISHING

 A Merry Christmas...

 To Our Christian Members and

 A BLISSFUL YEAR

 FOR ALL PEACE-LOVING NATIONS AND PEOPLES

 OF THIS BEAUTIFUL EARTH  !!

 

Siz sormadan ben söyleyeyim: "Peoples" sözcüğünü "halklar... insan toplulukları" anlamında bu şekilde çoğul kullanabilirsiniz... "European people" = Avrupalılar (genelde ve hepsi)... "European peoples" Avrupanın (birbirinden farklı) halkları, toplum veya toplulukları...

 

 

 

 Doç. Dr. Yalçın İzbul

PRACTICAL ENGLISH FOR TURKS

YAHOO Uluslararası İngilizce Öğretim Grupları DÜNYA BİRİNCİSİ !!

December 28th, 2003

Supplement # 073-b

Wishing You The Best Of Holiday Cheer

With A Safe And Prosperous New Year

Yalçın, Güzin, Ali, Güneş

İzbul'lar

 

Değerli Üyelerimiz,

Yılbaşı armağanınız, yeni bir kitap: Wisdom Crystallized, çeviri ve notlar ile birlikte 800 dolayında ünlü söz ve özdeyiş içeriyor. Lütfen bana e-mail atınız. Zip dosyası şeklinde göndereceğim. (188 KB)

Bu süper kaynağı birkaç hafta içinde İnternet'te de yayınlayacağım; düşünen insanları haftalarca meşgul ve mutlu edebilecek bu kitabı dostlarınız ve sevdiklerinize şimdiden armağan ve "forward" etmekte kendinizi serbest addediniz.

NOT: Eğitim paketimizin 3. baskısını almış bulunan Değerli Üyelerimizin istek yapmasına gerek kalmayacak; kendilerine listeden postalanıyor.

Üniversitede 70'li ve 80'li yıllarda yaptığım bazı çalışmaları yeniden gözden geçirerek internet'te yayınlamak amacıyla yeni bir site açtım. Antropoloji ve Dilbilim açısından insanın evrimi ve kültür konuları ile ilgileniyorsanız ziyaretinizi bekler, bu konularla ilgilenen tanıdıklarınıza duyurmanızı özellikle rica ederim.

http://www.ingilizce-ders.com/bilim-arastirma/bilimsel.htm

Tıklayınız: Ayrı pencere açılacaktır.

Daha önce kullandığım e-mail adresim, spamci ve virüsçü çocukları tarafından neredeyse kullanılmaz hale geldi. Yeni adresimi veriyorum:

yalc.izbul@ingilizce-ders.com

Lütfen bu adrese, arkadaş toplu mail listelerini filan kullanarak mesaj atmayınız. Yalnızca bana doğrudan mesajlarınızla sınırlı kullanınınz...

Herzamanki selam, saygı ve sevgilerimle,

Yalçın İzbul

 

         

ANASAYFA      TESTLER      OKUMA      EĞLENCE